Zákon o silničním provozu nezakazuje jízdu se zapnutým radarovým detektorem. Zakázána jsou pouze zařízení, která mohou narušit činnost radarů.
Pasivní antiradary, které neovlivňují ani neznemožňují funkci radarů, tedy nelze považovat za zakázané. Takže stručně řečeno, ano, jsou plně v souladu s předpisy a legální.